2016

Návrat ke kořenům

Tento rok byl pro mne velmi významným v oblasti rodiny, politického působení i podnikání. Skupina SYNOT, kterou jsem zakládal spolu s tátou a bráchou, oslavila již 25 let od svého založení. Některé její společnosti či projekty dokonce v tomto roce získaly významná česká i světová ocenění. Především jsem udělal velký životní krok - oženil jsem se a trvale se přestěhoval do Zlínského kraje, kde mám nyní své trvalé bydliště. Po 18 letech jsem se tak definitivně a natrvalo vrátil domů na Moravu a chci, aby zde vyrůstaly také mé děti. Úspěšná byla také koalice Svobodných a Soukromníků, které se podařilo zabodovat v krajských volbách a já tak nyní mohu pomáhat celému našemu regionu také z pozice krajského zastupitele.

2015

Senátorský plat plní sny studentům

Do politiky jsem rozhodně nevstoupil kvůli penězům. Proto jsem se rozhodl, že celý svůj senátorský plat, tedy více než 700 tisíc korun ročně, věnuji prostřednictvím Studijního fondu nadaným studentům středních a vysokých škol na Slovácku. Pomohu jim tak financovat jejich studijní pobyty v zahraničí. Slib jsem samozřejmě splnil a řada mladých lidí si díky těmto prostředkům mohla splnit svůj sen a zúčastnit se zahraničních stáží, které by si jinak nemohli dovolit. O výběru jednotlivých studentů rozhoduje speciální komise, utvořená jak z vysokoškolských profesorů, tak samotných studentů.

2014

Podpora fotbalu od okresu až po ligu

Dlouhodobě podporujeme fotbal na všech jeho úrovních a jsme partnery významných klubů i soutěží. Tato podpora fotbalového hnutí vyústila v rozhodnutí spojit naše jméno s nejvyšší fotbalovou soutěží v naší zemi a dát jí po 17 letech nový název – SYNOT LIGA. Našim cílem je, aby na stadiony chodilo čím dál více fanoušků, kterým bude fotbal přinášet řadu příjemných zážitků a emocí.

2013

Nadace žije dál

Přestože stát zásadním způsobem změnil podmínky pro to, aby Nadace SYNOT mohla významně podporovat neziskové organizace na Slovácku, její činnost v žádném případě nekončí. I přes tato omezení ročně podpoří úspěšné žadatele v součtu částkou přibližně 20 milionů Kč. V roce 2013 se soustřeďuje především na podporu slováckého folkloru. V letošním roce se vrací k široké podpoře kultury, sportu, zdravotní a sociální oblasti, školství a zájmové činnosti.

2012

Start-up projekty

Své podnikatelské zkušenosti i zázemí mezinárodní skupiny nabízím již několik let také nejrůznějším start-up projektům, ve kterých hledám nejen příležitosti pro další firemní růst, ale vnímám je jako velmi potřebnou podporu mladých lidí se smělými nápady nebo ambicí vydat se cestou vlastního podnikání. Navíc mezigenerační výměna názorů a zkušeností je pro mne vždy velkým obohacením.

2011

Další investice do cestovního ruchu

Rozvoji cestovního ruchu se věnuji nejen na Slovácku, ale také na Valašsku či ve slovenském Trenčíně. Ve Velkých Karlovicích mi dělá radost, jak se rozrůstá turistický rezort Kyčerka. V Trenčíně jsem pyšný na rekonstruovaný secesní hotel Elizabeth.

2010

Zelená pro moderní technologie

Budoucnost patří moderním IT technologiím. Proto jsme v Uherském Hradišti vybudovali supermoderní Datové centrum Monaco. Jde o jedno z technologicky nejvyspělejších datových center v České republice, které nabízí své služby nejširšímu spektru klientů. Společnost SYNOT ICT Services, která datové centrum provozuje, dokonce získala za dynamický růst ocenění v kategorii Českých 100 nejlepších. V roce 2012 získává stejné ocenění společnost SYNOT W.

2009

Podpora národních pokladů

Společnosti skupiny SYNOT se stávají významným donátorem kultury a sportu nejen na Slovácku, ale i významných celorepublikových institucí a špičkových sportovců. Do portfolia podpory se tak řadí Národní divadlo, Národní galerie, Správa Pražského hradu, Česká filharmonie, Zlín Film festival nebo také uherskohradišťská Letní filmová škola. Výrazně podporujeme také prestižní nadace, např. Nadaci Terezy Maxové dětem, Nadaci Krása pomoci Taťány Kuchařové anebo Kapku naději Venduly Svobodové. Mezi podporovanými sportovci pak vyniká např. několikanásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková.

2005

Mezi nejlepšími zaměstnavateli

V roce 2005 dává skupina SYNOT práci již 500 zaměstnancům a mimo jiné se umisťuje v anketě TOP 10 nejatraktivnějších zaměstnavatelů. Hned o rok později se počet zaměstnanců zvyšuje na 600 a přichází další uznání. Podle výsledků průzkumu je SYNOT jednou z nejobdivovanějších firem ve Zlínském kraji s ohledem na přínos pro region, kulturu, sport i životní prostředí.

2004

Investice do památek i cestovního ruchu

Vždy jsem si přál, aby se na Slovácko rádi vraceli turisté, a proto jsem se v rámci svých možností snažil přispívat k jeho jedinečné atmosféře. Proto jsem investoval do rekonstrukce řady reprezentativních objektů především v Uherském Hradišti. Mezi nimi je např. hotel a pasáž Slunce – renesanční skvost Uherského Hradiště, nebo legendární hotel U hejtmana Šarovce. Obě velmi citlivé rekonstrukce získaly významná ocenění. Do centra naší pozornosti se dostala také „zlatá ulička“ slovácké metropole – Vinohradská ulice, známá svou bohatou historií, jedinečnou atmosférou a dobovými vinnými sklepy.

2002

Poklona slováckému folkloru

„Slovácko je známé svými vinařskými tradicemi i folklorem. Proč tedy nemá žádnou oslavu vína a tradic?“ To byla otázka, kterou jsem ve vinném sklepě v Mařaticích položil tehdejšímu vedení uherskohradišťské radnice. A netrvalo dlouho a slovácká metropole hostila první ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek. Jsem opravdu hrdý na to, že původní oslava vinobraní je dnes nádhernou spontánní a nekomerční přehlídkou kulturní bohatosti našeho regionu, které se každoročně účastní tisíce krojovaných a desetitisíce návštěvníků od nás i ze zahraničí.

2000

Normální je pomáhat

Protože jsem byl vždy přesvědčený o tom, že normální je pomáhat, rozhodl jsem se založit vlastní nadaci, která se soustředí na pomoc dětem, kultuře, sportu, ale např. i handicapovaným především v Uherském Hradišti a jeho okolí. Nahodilá podpora jednotlivých žádostí tak dostala jasný řád a pravidla. Nadace shromažďovala tisíce žádostí, na které odpovídala konkrétními grantovými výzvami. Za 15 let své existence podpořila tisíce subjektů i jednotlivců stovkami milionů korun, z nichž většina směřovala právě na Slovácko. Za svou charitativní činnost nadace získala také prestižní ocenění Cena Ď.

1994

Spojili jsme odvěké rivaly v silný klub

Můj otec byl velký fotbalový fanoušek, dodnes ho tisíce lidí obdivují mimo jiné za to, že dokázal sloučit odvěké fotbalové rivaly – týmy Starého Města a Uherského Hradiště. Nově vzniklý regionální klub se brzy probojoval do první ligy, ve které působí úspěšně dodnes. Kromě toho jsme s tátou založili na základě zkušeností ze zahraniční velmi unikátní projekt Fotbalové akademie, která již vychovala několik špičkových fotbalistů působících v ČR i zahraničí, jako třeba Michala Kadlece, Ondřeje Kudelu nebo Dušana Melichárka.

1992

Rychlý růst a expanze do zahraničí

Do práce jsme se vrhli naplno, a proto se brzy rozrostl počet našich zaměstnanců na 300 obyvatel Slovácka. Výrobním a logistickým centrem našeho podnikání se stalo Uherské Hradiště, nicméně již od prvopočátku jsme firmu budovali jako silnou a ambiciózní mezinárodní skupinu, která již začátkem 90. let působila na Ukrajině, Slovensku, v Lotyšsku, Polsku či na Balkáně.

1991

SYNOT jako rodinná firma

Naše rodina vždy měla a stále má velmi silné pouto, proto velmi záhy padlo zásadní rozhodnutí – budeme společně také podnikat. S tátou a bráchou jsme založili firmu SYNOT, jejíž název vznikl zkrácením slov SYNové a OTec. Naše firma tehdy měla pouze tři zaměstnance, přesto jsme si kladli jasný cíl - být nejlepší.

1989

Mezi prvními

Hned po revoluci jsem se rozhodl, že začnu podnikat. Vzal jsem si úvěr a otevřel jsem prodejnu potravin, která jako první začala nabízet čerstvé pečivo také o víkendu. Sám jsem tehdy seděl za pokladnou a měl obavy, zda půjčku vůbec dokážu splatit. Ale věřil jsem, že orientace na zákazníka a jeho potřeby musí přinášet ovoce.